Jak zoptymalizować koszty wywozu gruzu?

Wróć do bloga
podnośik koszowy 37 metrów

Jak zoptymalizować koszty wywozu gruzu?

Wraz z rosnącym tempem urbanizacji i rozwoju infrastruktury, problem zarządzania odpadami, zwłaszcza gruzem, stał się nie lada wyzwaniem. Odpowiednie i efektywne usunięcie gruzu jest kluczowe zarówno dla oszczędności finansowych, bezpieczeństwa jak i dla ochrony środowiska. W tym artykule skupimy się na optymalizacji kosztów wywozu gruzu, przy wykorzystaniu kontenerów Czerwony Hasiok jako skutecznego narzędzia do zarządzania odpadami. Przedstawimy strategie, które pomogą w minimalizacji kosztów, skutecznej segregacji odpadów oraz we wdrażaniu bardziej ekologicznego podejścia do zarządzania odpadami w sektorze budowlanym.

Skuteczne strategie zarządzania odpadami:

  1. Przemyśl rozmiar, pojemność kontenera. Wybierz odpowiedni rodzaj kontenerów do transportu gruzu. Nasi specjaliści podpowiedzą jakie kontenery dobrać do różnego rodzaju odpadów. Niewłaściwie dobrany rozmiar może prowadzić do straty przestrzeni i nadmiernych kosztów.
  2. Segregując zapłacisz mniej. Możesz posegregować odpady samodzielnie, co pozwoli zaoszczędzić sporo środków, ponieważ w innej cenie jest wywóz gruzu, a w innych zmienia. Oddzielając te dwa rodzaje wsadów od siebie zaoszczędzisz na kosztach wywozu gruzu.
  3. Dobierz rodzaj pojemnika. Jeżeli odpadów masz niewiele i zmieszczą się w 1 m3 możesz zamówić worek Big-Bag. Zmieścisz z nim sporo, bo około 65 wiader. Jeżeli odpadów chcesz usunąć więcej możesz wybrać kontener na gruz o pojemnościach 2,5 m3, 4 m3, 5 m3, 7 m3 i 10m3.

Przykład optymalizacji kosztów w praktyce czyli jak zaoszczędzić 1260 zł* wyrzucając dokładnie te same odpady:

Klient: Potrzebuję kontener na gruz z małą ilością odpadów zmieszanych, typu plastikowe rurki.

Czerwony Hasiok: Za 5 m3 zmieszanego gruzu w Gliwicach zapłaci Pan ok 2400 zł. Jeśli klient ma mało odpadów lekkich proponujemy segregację tych odpadów. Za 5 m3 gruzu w Gliwicach klient zapłaci 700 zł, a lekkie odpady można umieścić w worku Big Bag o pojemności 1,2 m3 za 440 zł. Fizycznie dla klienta różnica polega na tym, że gruz zostanie wrzucony do kontenera, a rurki do worka Big-Bag.

Zapłaci za całość 1140 zł z segregacją.

Gdyby klient wyrzucił dokładnie to samo, ale nie segregował zapłaci 2400 zł.

Oszczędność jest bardzo duża i wynosi 1260 zł*, a co najważniejsze wszystkie odpady zostały usunięte.

* podane ceny mogą różnić się z cenami obecnymi i były realnymi wartościami w momencie tworzenia tego tekstu.

Dlatego bardzo ważne przy optymalizacji odpadów jest kontakt z nami telefoniczny lub mailowy. Doradzimy i wybierzemy najkorzystniejszą opcję.

Skuteczne zarządzanie odpadami, zwłaszcza gruzu, za pomocą kontenerów, pozwala nie tylko na optymalizację kosztów, ale także na ochronę środowiska. Wybierając odpowiednie kontenery, planując harmonogram wywozu, oraz stosując nowoczesne technologie, firmy budowlane mogą osiągnąć znaczące oszczędności finansowe.

projektowanie stron www